Current Moon Phase

Full Moon
Full Moon

The moon is currently in Sagittarius
The moon is 13 days old
آرشیومطالب

چارت تولد، نقشه ای از تکامل روح هر فرد

ترکیب‌بندی سیارات‌تان داستانی را تعریف میکنند.. از اینکه چه کسی هستید و قرار است به چه کسی تبدیل شوید..‌ این داستان انرژیهای حیاتی کارمیکی است که با خود به این تجسم آورده اید و باید بیاموزید آنها را چگونه هدایت کنید

پیوند مرکوری-پلوتو و نیگردو کیمیاگری

Painting by Brian Despain. : Wikimedia Commons

پیوند مرکوری-پلوتو و نیگردو کیمیاگری

 

مرکوری و پلوتو در پیوند با هم‌هستند.. در ۲۹ دسامبر بود که مرکوری روی ۲۴ درجه در حالیکه فقط یک درجه با پلوتو به دقیق شدن پیوند فاصله داشت حرکت برگشتی خود را آغاز کرد‌ و در ۲۶ ژانویه مرکوری در حرکت برگشتی این درجه را فعال کرد‌.

 

نیگردو

با توجه به اینکه امسال، سال عنصری خاک هست و مرکوری در حرکت‌های برگشتی خود عنصر خاک را فعال میکند، این انرژی اغاز کار بزرگ روح از طریق تغییر و دگرگون کردن عادتهای کهنه و گذشته است. عصب شناسی نشان داده است که ما میتوانیم مغز و به دنبال آن نگرش ها و باورهایمان و در نتیجه سطح تجربیاتمان را با تفکری متفاوت تغییر دهیم. برای این تغییر لازم است که ابتدا با تمام تجربیات و انتخاب‌های گذشته‌مان و اثرات آن در زندگی گذشته روبرو شویم.‌ در این پیوند کیمیاگری بخشی که در ذهن فعال میشود نوروپپتیدها یا سیگنالهای شیمیایی هستند که با فرکانس پلوتو در مغز ما فعال شده . هدف از این تغییر شیمیایی همراستا کردن احساسات درونی مطابق فکر است. همان چیزی که امروز میدانیم هسته و مرکز تقل تکاملی روح است.

این پیوند زمانی است که ما با تمام درون اعم از تجربیات و احساسات و افکار خود روبرو میشویم که در آموزه‌های کیمیاگری باطنی این مرحله به نیگردو مشهور و به معنای فرایند پوسیدگی و تجزیه است که با ورود به دنیای تاریک روح شروع میشود. یعنی هدایت کردن خود به درون برای جستجو و کشف خود واقعی. بنابراین جای تعجب نیست در انرژی این روزها پیامهایی حتی ناراحت کننده به شما برسد.. حرفهایی بشنوید که دوست ندارید و یا دچار خود انتقادی درونی شوید.

دل من 
از باغهایی ترانه بخوان که آنها را نمی شناسی
دل من 
نشان بده که تو هرگز از انها محروم نیستی
که تو با انها، در میان شاخه های شکوفان
مانند هواهای تا به چهره صعود کرده آمد و شد داری.
“راینر ماریا ریلکه”

 

 

نودشمالی- تحریک گذشته 

مرکوری جستجوگر بزرگ است.‌. دانش پایه و الفبای زندگیست..‌مرکوری اغاز کلام است و ارتباط و این پیوند اولین پیامش از نظر من ” خودت رو کشف کن” هست.‌ در شکل عمیق این الگوی انرژی ما را با پیامها،خبرها، خواندن یک جمله ساده حتی یا شنیدن یک متن فردیت ما را تحریک و برای تبدیل شدن به ان، مسیر دگرگونی را اغاز میکند. با توجه به اینکه این پیوند تحت ولتاژ و انرژی حمایتی نودشمالی تارس هم‌قرار دارد فرایند تبدیل شدن به خود طبیعی است(کهن‌الگوی تارس) و شکوفایی از طریق ادغام‌ خودآگاه و ناخوداگاه از طریق گوش فرا دادن به میل درونی که از پلوتو سرچشمه میگیرد.‌

در پیوند پلوتو و مرکوری / زاویه تراین با نودشمالی، افکار و ایده ها جهت دهی به تکامل روح را بر عهده میگیرند. بسته به اینکه در دکان اخر کپریکورن چه سیاراتی دارید و این بخش روی چه خانه ای از نمودار تولدتان فعال است، نوع و شدت این دگرگونی متفاوت است اما انچه عمومی است اطلاعات و ایده های ذهنی همراستا با نیاز روح برای رشد و تکامل و تحقق فردیت خود در این بخش از زندگی است. ‌

از انجا که نقطه برگشتی شدن مرکوری دوباره فعال میشود رجوع و یاداوری به گذشته میتواند برای یافتن مسیر جدید کمک کند.‌گذشته به دلیلی وجود داشته.‌ این فرایند تفکر انتقالی است در مورد گذشته و آینده. از امنیت به ناامنی نود شمالی. اگر افکار یا ایده هایی دارید که از ترس تغییر و مشکلات که ذهن‌تان ردیف میکند نمی‌خواهید آن مسیر را انتخاب کنید این مقاومت تکاملی است که بعلت تهدید وضع موجود رخ میدهد.‌ این مقاومت‌ها در برابر رخ‌داد پدیده تکاملی روزی بطور انفجاری درصدد حذف مانع برخواهد آمد چرا که جریان و روند طبیعی می بایست ادامه پیدا کند.

با توجه به انرژی تراین این انتخاب ازاد به خود شما داده شده .. فکر هدفمند به نوعی تامین کننده انرژی یا نوعی کاتالیزگر نیاز دارد، همان نقشی که اکنون پلوتو ایفا می کند و این همان احساس و میل درونی است که توسط پلوتو برانگیخته می شود تا احساسات درونی و افکار در یک حالت وجودی وحدت پیدا کنند و انتخاب با خود شماست که در مدار گذشته بمانید و یا ایده های جدید تان را در واقعیت خلق کنید.

 

تمرین کوندالینی یوگا برای این ترنزیت

ذهن نفس را دنبال میکند. یک تمرین که خودم بسیار آن را دوست دارم اینگونه است:
ابتدا بطور کاملا عادی تعداد نفس‌های خود را در یک دقیقه بشمارید. ‌سپس نفس خود را اهسته کنید و ۴ یا ۵ عدد کمتر تنفس کنید. (اگر بیش از ۱۰ تا ۱۲ تنفس دارید این‌نشانه فعال بودن ذهن‌تان است)..
چهار تنفس و کمتر ذهن ارام و ناظر است.

تمرین را به این صورت پیگیری کنید..
چشم‌های خود را ببندید و با فضای تاریک درون خود ارتباط بگیرید. از این فضا افکار و اعمال خود را مشاهده کنید.‌ این مهارت ناظر درونی است که در این مهارت شما با مرکز تقل تکاملی خود یعنی میل درونی(پلوتو) ارتباط برقرار میکنید.
همانطور که میدانید ذهن با احساسات مرتبط است و با این‌مهارت ما میتوانیم احساسات زیادی که اکثر آنها در ناخوداگاه ما برنامه نویسی شده اند و به صورت پیش‌شرط به این زندگی منتقل شده‌اند را کنترل کنیم.‌

 

شادباشید.

 

 

 

——————————————————————————————————————

“روح او روح من است و روح من روح اوست؛ آنچه مراد اوست مراد من است و آنچه مراد من است مراد اوست”
-حضرت حلاج-

 

 

2 پاسخ

  1. سلام ودرود بر شما ماریاجان ازت ممنونم که خیلی زحمت میکشین در پناه نور عشق الهی باشین 🌺🌺🌺🙏🙏💚💚💚

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *