Current Moon Phase

Waning Gibbous Moon
Waning Gibbous Moon

The moon is currently in Aquarius
The moon is 17 days old
آرشیومطالب

چارت تولد، نقشه ای از تکامل روح هر فرد

ترکیب‌بندی سیارات‌تان داستانی را تعریف میکنند.. از اینکه چه کسی هستید و قرار است به چه کسی تبدیل شوید..‌ این داستان انرژیهای حیاتی کارمیکی است که با خود به این تجسم آورده اید و باید بیاموزید آنها را چگونه هدایت کنید

مانند نوری که در تاریکی می‌درخشد
تا طلوع روز و طلوع ستاره روز در دلهایتان
مراقب باشید
دوم پطرس ۱:۱۹

 

نماد گل حیات را می‌توان تقریبا در تمام اساطیر ودایی و سنت های عرفانی مشاهده کرد. از منظر زمین یا همان آگاهی دنیای ماده، حرکت ونوس بر اساس یک ریتم منظم است.

هر چرخه خورشید و ونوس ۵۸۴ روز طول می کشد تا کامل شود. در مرحله پایانی یک چرخه و شروع چرخه بعدی حرکت برگشتی ونوس آغاز میشود. چرخه جدید در اواسط این حرکت برگشتی زمانی که ونوس با خورشید پیوند برقرار می‌کند اتفاق می افتد و این همان نقطه ای که یکی از استارپوینت های ونوس را تشکیل میدهد. این استار پوینت ها در ۵ نشان خاص فعال می‌شکند که عبارتند از دوقلو، لئو، عقرب، کپریکورن و قوچ
ونوس در هر یک از این نشان ها تقریبا در همان زمان و همان درجات به عقب بر می‌گردد.

یعنی در هشت سال زمینی، ونوس 13 بار به دور خورشید می چرخد و در طول این هشت سال، خورشید، ونوس و زمین پنج پیوند را تجربه خواهند کرد. این چرخه ها پنتاگرام ونوس نامیده می‌شود که دارای ۵ لوب است (این لوب ها توسط حرکت های برگشتی ونوس ایجاد می شود) .

و به این ترتیب ونوس با حرکت مداری خود نقاطی را شکل می‌دهد که که به پنتاگرام مشهور است. این نقاط تشکیل یک ستاره پنتاگرام را می‌دهد که گردش آن در جهت‌عقربه های ساعت است. (در حالیکه حرکت خود ونوس بر خلاف جهت عقربه های ساعت است)

اگر خطی بکشید که این پنج نقطه را به هم وصل می کند ماندالای مقدس را خواهید دید.

بزبان ریاضی:
گردش زمین به دور خورشید ۳۶۵ روز بطول می انجامد
گردش ونوس به دور خورشید ۲۲۴ روز بطول می انجامد

۳۶۵/۲۲۴=۱.۶

 

علاوه بر آن این هم نکته جالبی است:
چرخه ونوس زمین ۵۸۴ روز بطول می انجامد
چرخه زمین خورشید ۳۶۵ روز
۵۸۴/۳۶۵=۱.۶

 

و این عدد  ۱.۶  ما را به دنباله فیبوناچی یا نسبت طلایی می رساند. نسبت طلایی از نظر ماهیت در همه جا موجود است و همه چیز را توصیف می‌کند، از تعداد رگ‌های برگ گرفته تا تشدید مغناطیسی چرخش در بلورهای کبالت نیوبات. همه جهان ماده به شکلی به اعداد فیبوناچی و همچنین نسبت طلایی مرتبط هستند.

 

ونوس به عنوان ستاره صبح و عصر

ونوس هر ۸ سال ۵ بار به عقب بر می‌گردد. این‌همان جایی است که ونوس بعنوان ستاره عصر یا هسپروس ظاهر می‌شود و در اسطوره ها آن را توسط داستان اینانا و نزول به عالم اموات بیان شده است. در حرکت‌های مستقیم ونوس بعنوان ستاره صبح یا لوسیفر نمایان می‌شود جایی که میتوان او را دو ساعت قبل از طلوع خورشید در آسمان دید

اتصال ونوس به عدد ۵ میز حاکی از ارتباط او با حواس پنجگانه دنیای ماده است.

 

پیوندهای فروتر و برتر ونوس

این لوپ هاکه اصطلاحا به گلبرگهای ونوس مشهورند بر اساس مدار ونوس، زمین و خورشید شکل می‌گیرد و بر دونوع هستند. پیوندهای برتر و فروتر.

پیوند برتر زمانی شکل می‌گیرد که ونوس پشت خورشید باشد.در این حالت ونوس در حرکت مستقیم خود است.‌

پیوند فروتر اما همترازی ونوس و خورشید است که در این حالت ونوس بین زمین و خورشید قرار دارد. در این حالت ونوس در حرکت برگشتی خود است که هر ۵۸۴ روز یکبار اتفاق می افتد ( که شامل ۵ پیوند می‌شود و چرخه ای حدود ۸ ساله را ايجاد میکند.)

و البته در هر دو مورد ونوس قابل مشاهده نیست.

در اتصال فروتر ونوس در نور خورشید محو می‌شود. وقتی ونوس به پیوند برتر میرسد هم باز در پشت خورشید قرار میگیرد و از دید زمین ناپیدا می‌شود.
بعبارتی هر ۹ ماه یکبار استارپوینت ونوس شکل می‌گیرد و به این وسیله ارزش‌ها وامیال جدیدی را در اگاهی زمین ارتقا می دهد. این چرخه برای مردمان باستان همانند مایاها و سومری ها شناخته شده بود و به همین علت این ماندانا را که به گل حیات شهرت دارد، به نماد باستانی شهرت یافته است. امروزه آن را بعنوان پنتاگرام ونوس می‌شناسیم.‌

در افسانه های اخترشناسی ودایی این نقاط بعنوان کوماری‌های مقدس پرومتئوس در نظر گرفته میشود. یک الگوی انرژی که سیستم ارزشی بشریت را ارتقا داده و سعی بر زنده کردن ارزشهای زنانه همچون شفقت، مهر، صلح و آفرینش را دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *