کهن الگوی ونوس

ونوس هرگز کهن‌الگوی ازدواج نبوده.. او هرگز به تعهداتی الزام آور توجه ندارد.. وفاداری تارس مبتنی بر اخلاقیات

ونوس وارد تارس شده و من میخوام چندخطی کوتاه از این کهن‌الگوی زنانه براتون بنویسم..‌افرودیت رومی، ایشتار در بابل، اینانا در سومر همگی تجسمی از ونوس یونانی هستند..

ونوس هرگز کهن‌الگوی ازدواج نبوده.. او هرگز به تعهداتی الزام آور توجه ندارد.. وفاداری تارس مبتنی بر اخلاقیات و قوانین اجتماعی نیست مانند جونو..‌ بیشتر در مورد مالکیت نیازها و خواسته های خودش هست.. وفاداری به ارزشهای خودش که ایجاد کننده عزت نفس هست.‌ در افسانه‌ها ونوس با هفائیستوس زشت و آهنگر ازدواج کرده! (بنظرم مثل بعضی زنهای خودمون که فقط ازدواج میکنند تا یه اسم توی شناسنامه‌شون باشه ). ونوس در اصل به هیچکس تعلق نداره جز خودش. ونوس در اصل ذات معشوقه است.. به همین دلیل هم بطور ذاتی همدلی میکند و به راحتی میتواند به احساسات شخصی دیگر پاسخ بدهد. ونوس به دلسوزی شهرت ندارد و اتفاقا میتواند به طرز باورنکردنی بی رحم باشد (جنگ تروا را در اصل ونوس شروع کردبا وعده سیب‌طلایی به پاریس)
ونوس در اصل نماد کیفیت عشق‌ی است که به خودتان دارید.. ونوس هرگز بخاطر اینکه یک مرد را جذب کند خودش را تغییر نمیدهد.. “ببخشید من همین‌م که هستم.. اگه دوست نداری مشکل خودته”

تعریف ونوس در نشان لیبرا، خانه هفت و روابط نیز شکل‌گیری بخشی دیگر از هویت و ارزشمندی فردی است که از رشد هسته اصلی شخصیت پشتیبانی میکند.
یکی از خصوصیات ونوس خودخواهی اش است.‌ غروری که او از تظاهرات بیرونی خود درگیر آن میشود. این بخش تاریک ونوس را میتوانیم در سفیدبرفی و هفت‌کوتوله ببینیم..‌اونجا که ملکه مرتبا به آینه نگاه میکند و می پرسد کسی از من زیباتر هست؟؟!! این بخشی از روان ماست که درگیر خود میشود و دیگران آینه ای میشوند برای شناختن خود.

  بیایید دوباره برگردیم به داستان پاریس.. این داستان در کارت تاروت The Lovers به تصویر کشیده شده و همه دیگر میدانید که این کارت در مورد عشق نیست.‌. در مورد انتخاب است.. انتخابی که بر اساس میل ذاتی و ارزشهای درونی شکل میگیرد.‌(نشان دوقلو هم بعد از نشان تارس قرار دارد و لیبرا هم یادگیری انتخاب در مقابل دیگران است)

 

 ونوس در اصل نماد ظرفیت شماست در شکل گیری چیزی که برای آن ارزش قایل هستید..‌ بسیاری از ما بر اساس فرمولهای قبلی حک شده در ناخوداگاه تصمیم گیری و انتخاب میکنیم.. برخی دیگر بر اساس فرمولهایی که دیگران به انها میدهند.‌. در این حالتها در اصل انتخاب نکرده اید، هدایت شده اید!!!!!! چند درصد از انتخاب های شما برای زندگی اتان با بخش ونوس‌تان بوده؟

این چنین است که از عملکردهای ونوس دور می افتید.. زمانی که اصلا نمیدانید چه میخواهید.. نمی دانید بدنبال چه ارزشی هستید.. نوعی پوچی شکل میگیرد و ارزشهای فردی رنگ میبازند و فرد فقط میخواهد مورد قبول دیگران باشد.

بنابراین با انرژی ونوس در تارس و فعال بودن اورانوس در این نشان ارزشهای شخصی اتان غربال میشود..‌هر سیاره ای در نشان تارس دارید، ونوس دارد معانی آن سیاره را در ارزش‌گذاریهای شخصی‌اتان را به روزرسانی میکند..‌این زمان اگاه شدن از چیزی است که بیشترین ارزش را برای شما دارد.

در ترنزیت امسال ونوس از نشان تارس، با مرکوری همراه میشود و در مربع‌هایی با سترن و ژوپیتر قرار میگیرد تا شما ببینید کجا شادی ها و لذت‌های زندگی اتان را بر مدار چیزی بغیر از خودتان تنظیم کرده اید.‌ این زمان رشد جدید است اما قبل از رشد باید در جای مناسب رشد کند. جای خودتان را پیدا کنید.

 

ارسال دیدگاه