Current Moon Phase

First Quarter Moon
First Quarter Moon

The moon is currently in Scorpio
The moon is 9 days old
آرشیومطالب

چارت تولد، نقشه ای از تکامل روح هر فرد

ترکیب‌بندی سیارات‌تان داستانی را تعریف میکنند.. از اینکه چه کسی هستید و قرار است به چه کسی تبدیل شوید..‌ این داستان انرژیهای حیاتی کارمیکی است که با خود به این تجسم آورده اید و باید بیاموزید آنها را چگونه هدایت کنید

تحلیل آسترولوژی هفته سوم فروردین – سکوت درون ما

 

سلام‌من آیدا هستم و این نخستین نوشته من در سال جدید است بنابراین‌ اجازه میخواهم تا برای همگی شما عزیزانِ همراه سالی پر از امید، عشق و آزادی را آرزو کنم.‌

اما نگاهی داریم به رویدادهای آسترولوژی هفته سوم فروردین؛

این هفته و ماه اپریل با انرژی ماه در لئو آغاز میشود و می‌تواند صحنه ای از نمایش های افراطی و پرشور و هیجان را به روی صحنه بیاورد. لئو عنصر آتش ثابت است و با توجه به فاز ماه، تمرکز و اینرسی برای دیدن وضعیت موجود، مهم و الزامی است و بشما برای دیدن موانع و محدودیت هایی که مانع رشد شما می‌شوند، کمک میکند‌ .
دوشنبه ۱۴ فروردین 
Mercury Sextile Pluto 
Mercury Enters Taurus 
عطارد سیاره ذهن و ارتباطات و یادگیری است که در بدو ورود به نشان تارس در مربع با پلوتو قرار میگیرد. گرچه این مربع مدت زیادی به طول نمی انجامد اما می‌تواند در تنش با پلوتو که شعور کیهانی حاکم بر دنیای زیرین است اخباری از مسائل پنهانی افرادی که در راس قدرت یا تصمیم گیری هستند را فاش و در معرض عموم قرار دهد. از آنجا که این‌تنش روی صفر درجه نشان تارس/دلو است پس نماد شروع و آغاز فاش شدن اخبار یا اطلاعاتی است که نیاز دارد تا ما با توجه و دقت بیشتری (خصوصیت نشان تارس) به حرفها، سخنان، اطلاعات دریافتی، ارتباطات داشته و از آنها برای گرفتن تصمیمات و یا انتخاب های مهم بهره ببریم(نودشمالی تارس) همچنین ارتباطات یا اخبار پنهانی در ارتباط با افراد در گروه ها یا تیم های کاری نیز ممکن است برملا شود که روی شراکت های کاری یا عاطفی در آینده تاثیر مهمی خواهند گذاشت.
از هشدارهای این مربع نادیده گرفتن اطلاعات و نکاتی است که در تصمیم گیریهای مهم و حیاتی همانند آینده یک جامعه تاثیرگذار است و از ما خواسته می‌شود تا در مورد هر چیزی به دقت فکر و اندیشه کنیم و جزییات را نادیده نگیریم.
چهارشنبه ۱۶ فروردین 
Mars Sextile Nodes
Mercury Sextile Saturn
در ادامه انرژی‌های عطارد تمرکز دهنده روی واقعیات، برقراری زاویه هماهنگ با کیوان ذهن شما را منطقی می‌کند. ایجاد یک نگرش و ذهن بالغانه امکان تجزیه و تحلیل واقعگرایانه را بشما می‌بخشد و شما را قادر می‌کند تا اگر با انتخاب ها یا چالش‌هایی روبرو هستید راه حلهای منطقی و آگاهانه را انتخاب کنید. ذهن در این زاویه تمایل دارد از تجربیات گذشته استفاده کند بنابراین ممکن است خاطرات گذشته برای شما یادآوری شوند و این حس را برای شما ایجاد کند که اگر در گذشته اشتباهاتی انجام داده اید اکنون مسوولیت آنها را بعهده بگیرید آنها را اصلاح و در صورت توان، جبران کنید.
ممکن است در این هفته بدلیل این انرژی تمایلی به برقراری ارتباط یا حرف زدن نداشته باشید خصوصا نشان های دوقلو، ماهی یا خوشه. سکوت بشما امکان می‌دهد با یادآوری تجربیات گذشته اندوخته خود را بردارید و مابقی را پاک کنید. اگر با حقایق یا حرفها یا سخنانی روبرو شدید که حرفها یا نگرش ها یا کارهای گذشته شما را زیر سوال می‌برند جبهه نگیرید و برای توجیه آنها تلاش نکنید و اجازه دهید درک و بینش جدید در شما شکل بگیرد.
هشدار این انرژی بدبینی و یا ناامیدی است، ممکن است از شرایط کنونی جامعه ناامید شده باشید و هر کاری را بی فایده بدانید اما یادتان نرود حضور در این شرایط سخت را روح شما به دلیلی انتخاب کرده است و اولین دلیل آن میتواند تلاش برای رسیدن به فردای روشن و ناامید نشدن باشد. این شرایط از ما انسانهایی بالغ خواهد ساخت و به همه ما کمک می‌کند تصمیمات واقعگرایانه‌تری را برای خودمان و جامعه مان با توجه به درسهای گذشتگان بگیریم.
یکی از موارد خوب این انرژی آن‌ است‌ که‌ یک رویا یا الهام شما که سازنده اینده‌ای متفاوت برای شماست می‌تواند برای چندمین بار تکرار شود. آن رویا یا الهام را جدی بگیرید.
اگر درگیر مشکلات قانونی هستید یا برنامه های جدی را در این هفته دارید همانند مصاحبه شغلی یا بستن قرارداد مهم و .. همه چیز را به دقت چک کنید و صبور و متمرکز باشید.
همچنین این انرژی فرصت خوبی برای بهبود ذهن و روح است. خاطرات تلخ و سخت گذشته را بعنوان بخشی از درسهای روح خود بپذیرید و آماده ساختن و ایجاد ارتباطاتی جدید با دنیا و ادمها و موقعیت هایش شوید و به این ترتیب سکستایل مارس و نودها می‌تواند تحقق یابد بعبارتی این نگرش ایجاد شده توسط عطارد و کیوان(سترن) بشما کمک می‌کند تا اقداماتی هدفمند را برای ساختن دنیایی جدید انجام دهید.
با انرژی مارس و نودها ممکن است احساس کنید که نیرویی نامرئی شما را بسمت حرفه یا شرایط خاصی هل می‌دهد و یا تمرکز و علاقه شما متوجه یک مورد خاص می‌شود. از انجا که مارس در نشان خرچنگ است رفتن بسمت این انرژی ناشناخته ممکن است دشوار باشد چرا که موضوع انتخاب بین ماندن در یک موقعیت اشنا که در آن احساس امنیت می کنید و رفتن بسمت یک موقعیت ناشناخته که در آن احساس امنیت ندارید مطرح است. حتی ممکن است تنش باقیمانده از گذشته در محیط خانه یا محل کار دوباره روی سطح بیاید تا شما مجبور به انتخاب و اقدامی جدید شوید. در هر حال با توجه به آنکه عطارد در سکستایل با کیوان/ سترن است مشورت با یک فرد مسن یا اعتماد به روح برترتان می‌تواند نتایح خوبی را بشما بدهد و می‌تواند بشما کمک کند تا اقدامی سازنده انجام دهید. قاطعیت و شجاعت فعال شده در این انرژی بشما نشان می‌دهد کدام اشتباه گذشته را نباید تکرار کنید و قدرت و جسارت پذیرفتن تغییر را بشما می‌بخشد.
پنجشنبه ۱۷ فروردین
Libra Full Moon 
Sun Conjunct Chiron 
در حالیکه ماه در مخالفت با خورشید است، خورشید نیز در پیوند با کایرن است و اوج زخم‌ هایی را نشان می‌دهد که بشما حس ناتوانی و یا کافی نبودن را می‌دهند.
ماه کامل زمانی است در چرخه ماه که انرژی آن‌ به‌ اوج روشنایی خود می‌رسد و جنبه هایی از مسائل را روشن میکند که قبلا قادر به دیدن یا درک آنها نبوده ایم. این نوعی از آگاهی است که در درون‌ شما رشد می‌کند و امکان می‌دهد تا دنیای بیرون و درون را در تعادل قرار دهیم بواسطه دیدن جاهای خالی و ‌کمبودها و اسیب‌های احساسی یا شخصیتی که تجربه کرده ایم. تنها با دیدن و شناختن و تصویر و پذیرش آنهاست که می‌توانیم به رشد و بالندگی و توانمندی خود کمک کنیم.
همچنین در زیر نور عشق ورزانه و صلح آمیز این ماه کامل دیدن و شناختن بخش هایی که نیاز به اصلاح و بهبود دارند میسر می‌شود. نشان ترازو با مفهوم “دیگری” گره خورده، افراد دیگر مانند دوستان و همکاران و شرکا به ما کمک می‌کنند تا بیشتر و بهتر خود را بشناسیم و کامل شویم و بنابراین در این ماه کامل این دیگری‌ها هستند که کلید شفای ما می‌شوند. گاهی اوقات در آینه دیگری است که ما می‌توانیم به ایرادات خود پی ببریم. گاهی با کلمات دیگری است که حاضر به شنیدن کلماتی هستیم که روح ما آماده شنیدن آنهاست. گاهی فقط در عرصه عشق است که ما آماده هستیم تا نقاط ضعف خود را ببینیم و انسان بهتری شویم.
به این ترتیب ماه کامل ترازو دعوتنامه ای است که از شما می‌خواهد به خودتان و به بخش احساسی تان برگردید و به عشق بعنوان کلید شفای خودتان در تعامل با دنیا نگاه کنید.
جمعه ۱۸ فروردین
Venus Sextile Neptune 
Mercury Conjunct Nodes
بلافاصله بعد از ماه کامل در نشان ترازو و یادآوری به الزام روشن شدن عشق برای شفا، ونوس در زاویه خوب با نپتون قرار میگیرد. فقط عشق قادر است تمام زخم‌های جهان و انسانها را بهبود دهد. جهان و انسانها نیاز دارند تا احساس همدلی و شفقت را بین خود و دیگری به جریان بیندازند.. جهان نیاز دارد تا انسانها یک بار دیگر به روح الهی و انرژی هوشمند حاکم بر کیهان اعتماد کند. جهان نیاز دارد به پاسخ های احساسی . جهان نیاز دارد تا معیار ارزش گذاریهای نفسانی را بسمت عشق تغییر دهد.
این یک زاویه مثبت و آرمانگراست که به ایجاد روابطی صلح آمیز کمک می‌کند. در جنبه منفی ممکن است مرزهای عشق و احساس گم شوند و احساس وابستگی دروغینی شکل بگیرد که شما را از ارزش‌های خود جدا می‌کند. ممکن است در انرژی اثیری آن گم شوید بنابراین مهم است که پاهایتان را روی زمین بگذارید و عشق را با قربانی شدن اشتباه نگیرید.

یک تغییر ساده در طرز فکر، نحوه سفر شما را تغییر خواهد داد

  • ارلینگ کاگه

همزمان‌ عطارد نیز در پیوند با نودشمالی تارس است. نودها یا گره های ماه مربوط به حوزه ناخودآگاه هستند و نماد انگیزه های ناخودآگاه. در این انرژی شما بطور ناخودآگاه بسمت الهام و ایده هایی که با پیوند ونوس و نپتون یا در ماه کامل بطور ناخودآگاه در شما بیدار میشوند کشیده میشوید. اگر در گذشته محدودیتهایی برای تحصیل یا یادگیری یا تجربه کردن مسیرهایی که دوست داشتید وجود داشته و نتوانستید بسمت علاقه قلبی خود بروید اکنون جهان جدیدی شما را بخود فرا می‌خواند و ممکن است شما احساس کنید نیاز دارید تا آن زندگی نزیسته را زندگی کنید. بنابراین به نیروی خلاق و روبه رشد خود اعتماد کنید چرا که این انرژی ها شما را بسمت فعال کردن پتانسیل ها پنهانتان سوق می‌دهد و خط فکری و احساسی شما تمایل به تمرکز به روی ناشناخته ها دارد.
این ذهن و احساس شماست که بشما در طول این هفته کمک می‌کند تا سرنوشت جدیدی را برای خودتان بیافرینید.
برای من، سکوت صرفاً به فقدان صدا نیست.  
در مورد توانایی یافتن شگفتی در زندگی روزمره است
  • ارلینگ کاگه
 شنبه ۱۹ فروردین 
Mercury Sextile Mars
.. و باز هم این ذهن شماست که جرات پیدا می‌کند تا امنیتی واقعی را برای خودش خلق کند و بسازد. این ذهن شماست که کمکتان می‌کند تا از لاک دفاعی و گوشه امن و آشنا و تجریه شده گذشته های خود بیرون بیایید و بسمت زندگی جدیدی پیش بروید.
آنچه در انرژی‌های این هفته لازم دارید توجه به نیازهای عاطفی گم‌شده ای است که نیاز به دیده و شنیده شدن دارند.
در پایان این نوشتار و بدلیل انرژیهای این هفته که عطارد در انرژی یین تارس فعال میشود و در تبادل با انرژیهایی است که لزوم به درون نگری و شنیدن ندای درونی را تاکید می کنند ( همانند ونوس و نپتون و کیوان/سترن و مارس) دوست دارم یک کتاب را نیز بشما معرفی می کنم. کتاب “فلسفه سکوت در هیاهوی زمانه”  اثر “ارلینگ کاگه” و با ترجمه مهران داور 

معرفی کتاب فلسفه سکوت اثر ارلینگ کاگه

در سال 1993، کاوشگر نروژی، ارلینگ کاگه، پنجاه روز را صرف قدم زدن در سراسر قطب جنوب کرد و اولین فردی بود که به تنهایی به قطب جنوب رسید. همراه او تنها رادیویی بود که باتری‌هایش را قبل از حرکت درآورده بود. او در این کتاب “فلسفه سکوت” یک مراقبه شگفت‌انگیز و متحول کننده را ارائه می دهد. کاگ به بررسی سکوت اطراف ما، سکوت درون ما و سکوتی که باید آن را خوب بشناسیم، می‌پردازد. کاگ با بازگویی تجربیات خود و بحث در مورد مشاهدات شاعران، هنرمندان و کاشفان به ما نشان می‌دهد که چرا سکوت برای سلامت عقل و شادی ضروری است – و چگونه می‌تواند درهایی را به روی شگفتی و قدردانی باز کند.
 در زمان های دیگر، شگفتی غیرارادی است. چیزی نیست که خودم انتخاب کنم، بلکه فکری است که نمی توانم رهایش کنم. چیزی بدقواره از گذشته ام سر بلند می کند: یک فکر یا یک تجربه. شروع می کند به آزاردادنم و نمی توانم از اندیشیدن به معنایی که ممکن است در پی داشته باشد دست بردارم. دخترعمویم شبی برای شام به خانه ام آمد و دیوان شعری از یون فوسه۲، نویسنده و نمایشنامه نویس نروژی، به من داد. پس از رفتن او روی تخت دراز کشیدم و مشغول ورق زدن کتاب شدم. درست پیش از خاموش کردن چراغ، این واژه ها به چشمم خوردند: «عشقی وجود دارد که کسی به خاطر نمی آورد.»
امیدوارم این کتاب را همانند من بخوانید و ببینید که چگونه پس از خواندن آن، سکوت برای شما همانگونه که شاملو گفت سرشار از ناگفته ها می گردد. در پایان قدردانی می کنم از فرصتی که اینجا به من داده شده تا برای شما بنویسم و متشکرم از شما که در نوشته های قبلی قوت قلب من بوده اید.
مراقب نیلوفرانگی خودتان و جهان اطرافتان باشید.
آیدا 🌷

8 پاسخ

  1. سپاس از پیامتون من یک ماهی هستم و دقیقا از دیروز درگیر این انرژی شدم و به صورت ناخوداگاه تصمیم به سکوت گرفتم و احساس کردم کاملا نسبت به اطرافیان نزدیکم باید تغییر رفتار بدم ممنونم از نوشته بسیار زیباتون

  2. ممنونم از این قلم شیوا ✨🌱💚
    من هم دوقلو هستم و این نیاز به سکوت رو عمیقا احساس میکنم. جمله ها انگار برام آشنا بودن و داشتن حس و حال من رو توصیف میکردن.

  3. خیلی وقته تمرکزم روی آسترولژی وتغییرات کیهانی جمع شده تغییرات را کاملا درخودم حس میکنم ممنونم بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *